top of page

Relacja - Konferencja Młodzieżowe rady dla klimatu

Zaktualizowano: 6 wrz 202317 kwietnia w Michałowicach pod Warszawą odbyła się konferencja Młodzieżowe rady dla klimatu. Sprawdzone sposoby na zieloną zmianę.


Konferencja organizowana została w ramach projektu Młodzieżowe Rady dla demokracji i klimatu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem BoMiasto. Gościliśmy aż 29 młodzieżowych rad wraz z opiekun(k)ami z całej Polski.Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy narzędzia pracy, z których korzystaliśmy w czasie trwania projektu (audyty klimatyczne, gminne narady klimatyczne, inicjatywy uchwałodawcze), a także wysłuchaliśmy wykładów nt. polityki klimatycznej Unii Europejskiej oraz o tym, jak Polska może osiągnąć zeroemisyjność.


Podczas panelu dyskusyjnego dowiedzieliśmy się, jakie są największe aktualne wyzwania związane ze zmianami klimatu oraz jakie zielone rozwiązania powinny wdrażać gminy w takich obszarach jak: woda, energia, odpady oraz żywność. Nasi prelegenci podkreślili jak ważna jest edukacja w tym obszarze oraz rozwijanie tzw. zielonych umiejętności.


W ostatniej części młodzieżowi radni i radne wypracowali listę konkretnych rozwiązań i działań obywatelskich, jakie mogą promować i wprowadzać w swoich lokalnych społecznościach, by pozytywnie wpływać na ograniczenie emisji, wsparcie bioróżnorodności oraz adaptację do zmian klimatu.Szczegółowy program wydarzenia i listę prelegentów można zobaczyć tutaj:

Program v.05
.pdf
Pobierz PDF • 204KB

Działanie finansowane przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.


Comentários


bottom of page