top of page

Relacja - konferencja "Rozwój lokalny? Najlepiej z młodzieżą!"

Zaktualizowano: 6 wrz 202323 listopada w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona praktycznym sposobom aktywizacji społecznej i obywatelskiej młodzieży w lokalnych społecznościach. Na wydarzeniu, w którym wzięło udział 130 osób, byli obecni m.in. młodzieżowi radni i aktywiści, a także przedstawiciele samorządów i organizacji społecznych działających na rzecz młodego pokolenia.


Podczas paneli dyskutowano m.in. o tym, co robić, by młodzi nie wyjeżdżali ze swoich rodzinnych miejscowości, dlaczego inwestowanie w rozwój dzieci i młodzieży się opłaca oraz jak rozmawiać z młodymi, lepiej rozumieć ich potrzeby i wspierać w realizacji pomysłów w lokalnych społecznościach.


Prelegentką panelu pt. TRENDY I METODY AKTYWIZOWANIA MŁODZIEŻY – Jak atrakcyjnie i skutecznie angażować młodych ludzi? była m.in. młodzieżowa radna z Rady Młodzieżowej z Łomianek, Natalia Tomaszuk, a także Kacper Nowicki, były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Poznania.


Z kolei podczas dyskusji zatytułowanej GŁOS MŁODYCH LIDERÓW – Czego potrzebują młodzi ludzie, by aktywnie angażować się w projektowanie przyszłości społeczności lokalnych? wśród zaproszonych gości znalazła się m.in. Marta Kozłowska, wiceprzewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.Pełną relację z wydarzenia można zobaczyć na stronie Fundacji:


Konferencja była podsumowaniem 2-letniego projektu Mocniejsze NGOsy dla edukacji i aktywizacji obywatelskiej młodych, który Fundacja Civis realizuje we współpracy ze Związkiem Miast Polskich. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Patronatem medialnym wydarzenia jest dziennik Rzeczpospolita Życie Regionów oraz portal organizacji pozarządowych ngo.pl.

Comments


bottom of page