top of page

Zaproszenie - Konferencja Młodzieżowe rady dla klimatu

Zaktualizowano: 6 wrz 2023Serdecznie zapraszamy na konferencję


Młodzieżowe rady dla klimatu. Sprawdzone sposoby na zieloną zmianę


Co mogą zrobić młodzieżowe rady dla naszej planety? Jakie konkretnie działania mogą podejmować w swoich lokalnych społecznościach, by pozytywnie wpływać na ograniczenie emisji, wsparcie bioróżnorodności czy adaptację do zmian klimatu?


Na te pytania odpowiemy podczas konferencji, która odbędzie się 17 kwietnia 2023 r. w Michałowicach pod Warszawą.


Uczestnikami Konferencji mogą był członkowie młodzieżowych rad, opiekunowie młodzieżowych rad, urzędnicy odpowiedzialni za edukację i współpracę z młodzieżową radą, przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz klimatu i młodzieży.Podczas konferencji:

  • PRZEKAŻEMY WAM GOTOWE I SPRAWDZONE NARZĘDZIA DO DZIAŁANIA MŁODZIEŻOWYCH RAD

Pokażemy, jakie metody pracy mogą wykorzystać młodzieżowi radni, by działać lepiej na rzecz klimatu w swoich lokalnych społecznościach i skutecznie współpracować z władzami, mieszkańcami i szkołami.

  • ZAINSPIRUJEMY WAS DO DZIAŁANIA

Porozmawiamy o tym, jakie są największe wyzwania w obszarze działań proklimatycznych i zaprezentujemy inspirujące przykłady obywatelskich działań lokalnych w takich obszarach jak: energia, woda, surowce, żywność.

  • DOSTARCZYMY WAM SOLIDNEJ PORCJI WIEDZY O ZMIANIE KLIMATU

Eksperci od klimatu opowiedzą, jak osiągnąć zeroemisyjność i jakie polityki klimatyczne powinny wprowadzać samorządy w Polsce.


Rejestracja na konferencję trwa do 5 kwietnia.
Konferencja organizowana jest w ramach projektu Młodzieżowe Rady dla demokracji i klimatu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem BoMiasto oraz Gmina Michałowice. Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.Comments


bottom of page