top of page
Group 13.png

DZIAŁAJ Z NAMI

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu młodzieży, przedstawicieli organizacji pozarządowych, szkół i władz lokalnych zwiększamy udział młodych ludzi

w życiu społecznym na poziomie lokalnym.

Skontaktuj się z nami i weź udział w promowanych przez nas wydarzeniach i szkoleniach, zaangażuj się w projekty, zdobywaj doświadczenie!

AKTUALNE WYDARZENIA

AKTUALNE PROJEKTY

IMG_1296_edited.jpg

Młodzieżowe rady gmin dla demokracji i klimatu

Istotą projektu jest wzmocnienie zaangażowania obywatelskiego młodych ludzi poprzez rozwój młodzieżowych rad gmin jako organizatorów demokratycznych procesów poświęconych szkolnym i gminnym politykom klimatycznym oraz ogólnopolska promocja tej idei. W projekcie młodzieżowe rady przechodzą cykl szkoleń, a następnie realizują w swoich społecznościach szkolne audyty klimatyczne, przeprowadzają gminne narady klimatyczne oraz pracują nad inicjatywą uchwałodawczą w obszarze przeciwdziałania zmianom klimatu. 

Youth Councils

Yet Coming

We współpracy z organizacjami: Rada mládeže Žilinského kraja (Słowacja),  Petrklic Help (Czechy) oraz Zilinsky samospravny kraj (Słowacja) stworzyliśmy wirtualny przewodnik zawierający metodologię szkoleń młodzieżowych rad. Przewodnik jest kierowany nie tylko członków młodzieżowych rad, ale również do osób z nią współpracujących (opiekunów, koordynatorów, decydentów oraz NGO). Wydanie przewodnika poprzedzało badanie potrzeb 10 młodzieżowych rad w każdym z trzech państw oraz pilotaż.

IMG_1062_edited.jpg

Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

W dniach 25-27 maja 2022 r. w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce zorganizowaliśmy w Warszawie Europejski Kongres Rad Młodzieżowych. Wzięło w nim udział 82 radnych z 34 młodzieżowych rad z 14 województw. Do rozmowy o bezpieczeństwie Europy, wyzwaniach klimatycznych i wartościach Unii Europejskiej zaprosiliśmy wybitnych ekspertów.

Na kolejny kongres zapraszamy do Lublina w dniach 26-28 maja 2023 r. Rejestracja ruszy w II połowie lutego. Więcej informacji już wkrótce!

FOT_052_edited.jpg
FOT_024_edited.jpg

ROZWIJAJ SIĘ Z NAMI PODCZAS STAŻU

Chcesz poznać od podszewki projekty młodzieżowe? Interesuje Cię praca w organizacji pozarządowej?  Dołącz do nas jako stażysta i zacznij swoją przygodę z edukacją obywatelską!

Co możemy Ci zaoferować?

 • Uczestniczenie w spotkaniach i szkoleniach prowadzonych przez fundację o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

 • Możliwość rozwoju podczas szkoleń, warsztatów, konferencji
  w formule offline i online.

 • Zapoznanie się ze zgromadzonym i spisanym doświadczeniem fundacji.

 • Rozwinięcie umiejętności pracy w biurze razem z zespołem fundacyjnym.

 • Kompletne wprowadzenie w życie oraz projekty naszej organizacji.

 • Sieciowanie z Absolwentami naszych projektów oraz budowanie relacji z samorządowcami i działaczami społecznościowymi
  z całej Polski.

 • Przyjazną atmosferę pracy, w dogodnej lokalizacji w centrum Warszawy lub w trybie zdalnym.

 • Elastyczne godziny programu stażowego.

 

Zainteresowany/a? Napisz do nas: fundacja@civispolonus.org.pl

bottom of page