top of page

Praktyka - Book crossing

Młodzieżowa Rada Miejska, Oborniki
Utworzenie punktu wymiany książek, 2021


Punkt wymiany książek (ang. book crossing) powstał podczas pandemii z inicjatywy młodzieżowych radnych z Obornik. Działanie miało na celu zachęcenie osób pracujących i uczących się do wyjścia z domu podczas trudnego momentu izolacji, a także promocję czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych. Pomysł jest bardzo prosty: każdy może skorzystać z szafki na książki ustawionej w łatwo dostępnym miejscu w parku - albo książkę przynieść albo wziąć ze sobą.


Działania młodzieżowych radnych wsparł Urząd Gminy Oborniki zapewniając szafkę na książki, a o jej piękny wygląd zadbały pracowniczki Obornickiego Ośrodka Kultury. Odzew mieszkańców jest bardzo pozytywny, a z punktu wymiany książek do tej pory chętnie korzystają starsi i młodsi.


Inicjatywę zorganizowano podczas projektu Fundacji Civis Polonus “Młodzi liderzy dla społeczności w czasach kryzysu”, w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.


Linki:

Comments


bottom of page